Czuwanie 24.09.2019 Środa, 25 Września 2019 Czuwanie 24.09.2019 Maryjne czuwanie wrzesień 2019 czytaj więcej
Wyjazd Ministranów na spotkanie Poniedziałek, 23 Września 2019 Wyjazd Ministranów na spotkanie Wyjazd ministranów na spotkanie do Oświęcmia czytaj więcej
Niedziela z Misją 15.09.2019 r. Niedziela, 15 Września 2019 Niedziela z Misją 15.09.2019 r. czytaj więcej
Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP Czwartek, 15 Sierpnia 2019 Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP czytaj więcej
24 lipca - Czuwanie maryjne Środa, 24 Lipca 2019 24 lipca - Czuwanie maryjne Serdecznie zapraszamy czytaj więcej

Wyjazd Ministranów na spotkanie

Pielgrzymka ministrantów do Oświęcimia

   W dniu 21 września Liturgiczna Służba z naszego sanktuarium udała się wraz z ks. Piotrem Zielińskim do Oświęcimia na inspektorialny zjazd ministrantów. Spotkanie  to rozpoczęło się od przywitania wszystkich ministrantów z różnych salezjańskich placówek przez ks. Marka Dąbka  inspektorialnego koordynatora Liturgicznej Służby. Następnie ministranci brali udział w grze integracyjnej przygotowanej przez kleryków salezjańskich.

   O godzinie dwunastej została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich ministrantów, której przewodniczył ks. Dariusz Bartocha dyrektor salezjańskiego zakładu w Oświęcimiu. Podczas homilii przypomniał on o zasadach którymi powinien kierować się każdy ministrant; są to zasady św. Dominika Savio patrona ministrantów: 

1. Będę często spowiadał się i przyjmował Komunię Świętą. 

2. Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja. 

3. Wolę umrzeć niż zgrzeszyć.

   Po eucharystii był czas na posiłek a po nim ministranci udali się do miejskiego muzeum w Oświęcimiu aby przybliżyć sobie historię tego miasta. Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem eucharystycznym podczas którego nastąpiło ponowienie przyrzeczeń ministranta.

tekst  (ks. Piotr Zieliński)

... Opatrzność Boża w swoim czasie zajmie się obroną niewinnych ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.