POPIELEC Poniedziałek, 12 Lutego 2018 POPIELEC Prochem jesteś i w proch się obrócisz !!!! czytaj więcej

POPIELEC

W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a  zarazem okres pokuty w Kościele. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na  znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym Sanktuarium o godzinie 7.30; 9.30; 17.00 i dodatkowo w tym dniu, będzie Msza Św. o godzinie 19-tej. Środa Popielcowa to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej – Drodze krzyżowej, która w naszym Sanktuarium odprawiana będzie w  każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 17-tej i Gorzkich żali z kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę na godzinie 16-tą, oraz zachęcamy do wielkopostnych postanowień i czynów miłosierdzia. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

... Jeżeli macie kolce, połączcie je z tymi, które są w koronie Jezusa ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.