BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MATEK OCZEKUJĄCYCH DZIECKA Sobota, 6 Października 2018 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MATEK OCZEKUJĄCYCH DZIECKA Zapraszamy sobota 9.30 czytaj więcej
RÓŻAŃCE  o 16.30 Poniedziałek, 1 Października 2018 RÓŻAŃCE o 16.30 Królowo Różańca Świętego módl się za nami !!! czytaj więcej
Rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Piątek, 14 Września 2018 Rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Zapraszamy 23 września 2018 czytaj więcej
ODPUST na Górce Niedziela, 29 Lipca 2018 ODPUST na Górce Zapraszamy 15 sierpnia czytaj więcej
WAKACJE - NA ZAPOMNIJ O BOGU !!! Niedziela, 1 Lipca 2018 WAKACJE - NA ZAPOMNIJ O BOGU !!! Bądź na niedzielnej Mszy Świętej czytaj więcej
W lipcu i sierpniu dodatkowa Msza Św. o 19.00 Niedziela, 1 Lipca 2018 W lipcu i sierpniu dodatkowa Msza Św. o 19.00 przez wakacje codziennie Msza Św. o 19-tej czytaj więcej
Odwiedziło nas 61747 gości. Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości.
Intencje modlitwy

13 Października 2018

proszę o modlitwę za mnie...

marii

13 Października 2018

Proszę o modlitwę chcę przestać pić...

Ewa

11 Października 2018

Matko Boża proszę Cię o pomoc w dobrym ułożeniu mojej relacji z Krzysztofem. Jeśli jest to zgodne z Wolą Bożą pomóż nam założyć katolicką rodzinę.

Karolina

7 Października 2018

Matko Boska Szczyrkowska proszę Cię bardzo o dobrą zmianę w pracy. Bóg zapłać.

Nadzieja

7 Października 2018

Maryjo Szczyrkowska Wspomożycielko i Beskidzka Pani!Proszę daj mi pobyt w Twych górach w listopadzie dobry i bezpieczny a Jarkowi żywot wieczny.

Ilona z Chorzowa


Zobacz wszystkie intencje
Dodaj intencję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła 7 października 2018

1.  Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla  naszej Ojczyzny w setną rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości.

2. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, tak w niedziele jak i w dni powszednie o godzinie 16.30.

3. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy przeżywać XV Dzień Papieski. W tym dniu, po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny.

4. Także w przyszłą niedzielę 14 października w naszym Sanktuarium o godzinie 7.30 swoją Mszę Świętą jubileuszową z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich odprawi ks. Kazimierz Rybak - były proboszcz z parafii Żywiec – Sporysz. Serdecznie zapraszamy na tą Msze Świętą.

5. Również w przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium o godzinie 18-tej będzie miło miejsce modlitewne czuwanie młodzieży z dekanatu łodygowickiego. Czuwanie będzie w intencji synodu biskupów jaki odbywa się w tych dniach w  Rzymie a dotyczy młodzieży.

6. Zwracamy się z gorącą prośbą, szczególnie do mieszkańców Podmagury i Biłej o podjęcie się sprzątania naszego sanktuarium. Prosimy dobrać się najlepiej po dwie osoby. Taki dyżur przypadnie dwa lub trzy razy w roku. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy salezjański miesięcznik Don Bosco, kierowany do rodziców, nauczycieli i wychowawców.

8. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca, a zatem błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy najmłodszych ze swoimi rodzicami.

Ogłoszenia zewnętrzne:

9. Ochotnicza Straż Pożarna w Szczyrku zaprasza na uroczyste poświęcenie oraz  przekazanie samochodu pożarniczego w sobotę, 13 października. To  poświęcenie poprzedzi Msza Święta o godzinie 12-tej w kościele Św. Apostołów Piotra i  Pawła w Szczyrku, potem nastąpi przejazd pod remizę, gdzie nastąpi poświęcenie i przekazanie samochodu jednostce przez Burmistrza Miasta

10. Ogłoszenie Burmistrza Miasta Szczyrk: W związku z ogłoszonymi wyborami samorządowymi na dzień 21 października tego roku, informuję mieszkańców o  zmianie siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w Szczyrku. Siedziba została przeniesiona z Miejskiego Ośrodka Kultury do budynku Urzędy Miejskiego w Szczyrku na ulicę Beskidzką 4. Zmiana ta ma charakter stały.

11. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięczności i pamięci w modlitwie przed Cudownym Obrazem Szczyrkowskiej Wspomożycielki i Królowej Beskidów i  życzymy obfitości Bożych darów w rozpoczynającym się tygodniu nauki i pracy.

Kalendarz liturgiczny tygodnia

W piątek,12 października, przypada liturgiczne wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

... W każdym niebezpieczeństwie wzywajcie Maryję Wspomożycielkę a zapewniam, że będziecie wysłuchani ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.