OTOCZĄ KRAJ RÓŻAŃCEM Niedziela, 24 Września 2017 OTOCZĄ KRAJ RÓŻAŃCEM Ratuj różańcem Polskę i świat czytaj więcej
ADMA w Toruniu i Rumii Poniedziałek, 5 Czerwca 2017 ADMA w Toruniu i Rumii Pod sztandarem Maryi czytaj więcej
Odwiedziło nas 57640 gości. Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości.
Intencje modlitwy

25 Września 2017

Prosze o dar zdrowia i ulge w cierpieniu dla Anny Kundera oraz blogoslawiestwo dla meża i małej Kornelii

Barbara

25 Września 2017

Proszę o uzdrowienie z guza mózgu dla 10-letniej Magdaleny oraz o siłę w czasie chemioterapii.

Aneta

24 Września 2017

Matuchno Szczyrkowska prosze Cie wyproś u Swojego Syna Łaskę nawrócenia dla mojego syna Krzysztofa, uwolnienie go z nałogów oraz stałą prace.

Grażyna

21 Września 2017

Proszę o dar wiary, roztropność i brak uzależnien, dobroć serca dla moich wnuków.

Teodozja Piasecka

20 Września 2017

Proszę o pokorę dla mnie i mojej rodziny, by nasza rodzina była Bogiem silna, a Jezus rozproszył mroki zwątpienia i beznadziei, poprawę finansową i zdrowie

Ewa


Zobacz wszystkie intencje
Dodaj intencję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła 24 września 2017

1. Dziś o godzinie 16.15 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odmówimy różaniec święty i odprawimy Mszę świętą o godzinie 17-tej.

2. Informujemy, że przyjmujemy intencje mszalne na rok 2018. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii naszego sanktuarium.

3. Dziś w naszym Sanktuarium czuwanie Maryjne, które będzie miało następujący przebieg: o 18-tej nabożeństwo Maryjne, o 19- tej Msza święta w intencjach zbiorowych, o 20-tej Różaniec. Zakończenie czuwania ok. godziny 21-wszej Apelem Jasnogórskim i zasłonięciem obrazu Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym czuwaniu.

4.  W piątek, 29 września na Mszy Świętej wieczornej o godzinie 17-tej modlić się będziemy za ludzi uzależnionych i ich rodziny o wyzwolenie z różnych nałogów.

6.  W sobotę, 30 września przypada miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Na  Mszę świętą o 17.00 bardzo serdecznie zapraszamy Panie sprzątające Sanktuarium w miesiącu wrześniu. W intencji pań i ich rodzin będzie sprawowana Eucharystia.

7. W niedzielę, rozpoczynamy maryjny miesiąc październik. Bardzo serdecznie zapraszamy do  uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, tak w niedziele jak i w dni powszednie o godzinie 16.30.

8. W przyszłą niedzielę, - podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

9. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary.

Kalendarz liturgiczny

W poniedziałek, 25 września – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

W środę, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana

W czwartek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika

W piątek, 29 września – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

W sobotę, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

XXVI Niedziela Zwykła 1 października 2017

1. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, tak w niedziele jak i w dni powszednie o godzinie 16.30.

2. W środę, 4 października, z racji Pierwszej Środy Miesiąca na Mszę świętą o 9.30, bardzo serdecznie zapraszamy osoby chore. W czasie Mszy świętej będzie można przyjąć Sakrament namaszczenia chorych, a po jej zakończeniu, podczas specjalnego nabożeństwa, będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

3. W pierwszy piątek października przed południem udamy się do chorych na Podmagurze i w Biłej. W tym dniu podczas Mszy świętej o godzinie 17-tej udzielimy błogosławieństwa ludziom młodym wypraszając dla nich dobry i właściwy wybór drogi życia i powołania.

4. W piątek, 6 października po Mszy świętej wieczornej o 17-tej odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Wspomożycielki Wiernych. Spotkanie odbędzie się w Domu Salezjańskim. Serdecznie na to spotkanie zapraszamy.

5. Zachęcamy do włączenia się w akcję: „Różaniec do granic”. W sobotę 7 października w ponad 300 parafiach rozlokowanych na granicy Polski odbędzie się wspólna modlitwa różańcowa. Organizatorzy chcą w ten sposób zmienić bieg zdarzeń, bieg historii i otoczyć kraj modlitwą. Ma to być głównie modlitwa o pokój. W akcji udział bierze również diecezja bielsko-żywiecka i 26 kościołów ulokowanych na granicy Polski z Czechami lub Słowacją. Swój udział w akcji należy zasygnalizować poprzez formularz na stronie internetowej rozaniecdogranic.pl. Zachęcamy do udziału w tej pięknej inicjatywie.

6. W pierwszą sobotę, 7 października w czasie Mszy świętej o godzinie 9.30 udzielimy błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa i małżeństwom pragnącym przyjąć dar życia.

7.  Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca, a zatem błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy najmłodszych ze swoimi rodzicami.

8. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięczności i pamięci w modlitwie przed Cudownym Obrazem Szczyrkowskiej Wspomożycielki i Królowej Beskidów i życzymy obfitości Bożych darów w rozpoczynającym się tygodniu nauki i pracy.

Kalendarz liturgiczny tygodnia

W poniedziałek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

W środę, 4 października – wspominamy Św. Franciszka z Asyżu

W czwartek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

W sobotę, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

... Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.