W najbliższą niedzielę Błogosławieństwo dzieci - bądźcie z nami. Zapraszamy! Niedziela, 10 Czerwca 2018 W najbliższą niedzielę Błogosławieństwo dzieci - bądźcie z nami. Zapraszamy! Błogosławieństwo na każdej Mszy Św. czytaj więcej

333 Bieg Odsieczy Wiedeńskiej

Organizatorzy pielgrzymki biegowej z okazji 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 1050. rocznicy Chrztu Polski zapraszają do udziału w sztafecie biegowej o nazwie Bieg Odsieczy Wiedeńskiej.

Sztafeta wystartuje 07.09.br, o godz. 8:00 z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Górce w Szczyrku, wcześniej odbędzie się Msza św. podczas, której uczestnicy otrzymają błogosławieństwo, również zostaną poświęcone dary niesione przez biegaczy do Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu w Austrii i symboliczne skrzydła husarskie, które będą towarzyszyć biegaczom na całej trasie biegu.

Pierwszy etap sztafety to 5 km, z Sanktuariom na Gorce przez Sanktuarium św. Jakuba do granic miasta Szczyrk później sztafeta skieruje się Szlakiem Jakubowym przez Żywiec do Rychwałdu i do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Bieg nie jest imprezą ani komercyjną ani typowo sportową, udział w nim ma charakter honorowy. Ma on przypomnieć nam o wartościach chrześcijańskich, które są podstawą naszej polskiej i europejskiej tożsamości. Udział w Biegu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

... Pan pomnaża dobro tym, którzy Mu służą ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.